قیمت خدمات مهندسی( برگه معماری - برگه محاسب - برگه برق و مکانیک طراحی نما طراحی معماری طراحی محاسبات طراحی برق و مکانیک طراحی با سازه 90 طراحی با ابرسازه 09197658108
خط آسمان پایتخت
۱۳٩۱/۳/٢۸ ساعت ٤:٤۸ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )

منبع:روزنامه آسیا


برچسب‌ها:

باز هم حادثه
۱۳٩۱/۳/٢۸ ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )
 

باز هم حادثه

متاسفانه در روز چهارشنبه مورخ 91/03/24 با ریزش ساختمان قدیمی در حال تخریب غیر اصولی، یکی از هموطنانمان جان خود را از دست داد. به دنبال حادثه فوق، کارشناسان سازمان از محل حادثه بازدید نمودند، ضمن ابراز تسلیت به خانواده محترم متوفی، اعلام می گردد موضوع مذکور در حال بررسی می باشد و به محض تکمیل اطلاعات، نتیجه به اطلاع اعضای محترم سازمان استان از طریق همین وب سایت خواهد رسید .

منبع:http://www.tceo.ir


برچسب‌ها:

نظر مشاوران املاک درباره قیمت ساخت
۱۳٩۱/۳/٢٥ ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )

گروه مسکن – مهدیس فرقانی: طبق آمارارائه شده توسط بانک مرکزی انبوه سازان متری 2 میلیون و 400 هزار تومان به طور میانگین بابت ساخت‌و‌ساز (هزینه خرید زمین و مراحل ساخت) هزینه می‌کنند و از طرف دیگر طبق اعلام یک نهاد دیگر واحدهای مسکونی متری 2 میلیون و 100 هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. با توجه به ارقام محاسبه شده‌، انبوه‌سازان متحمل ضرر در ساخت‌وساز هستند و شواهد در بازار مسکن هم نشان می‌دهد با وجود چنین مساله‌ای ساخت‌وساز همچنان صورت می‌گیرد!

حالا با این تفاسیر مشخص نیست که ارقام اعلام شده ناصحیح است یا اینکه سازنده‌ها ضرر را به جان می‌خرند و به متقاضیان مسکن خدمت خالصانه می‌کنند!
به همین خاطر تعدادی از بنگاهداران مسکن و سازنده‌های فعال در مناطق مختلف تهران در این باره به «دنیای اقتصاد» اظهارات متفاوتی عنوان کردند که به این شرح است:
یکی از سازنده ها که در مناطق 13 تا 15 به ساخت و ساز مشغول است در این رابطه تصریح کرد: در حال حاضر برای سازنده ها صرف نمی‌کند که به صورت شخصی ساخت وساز کنند به همین خاطر اکثر انبوه‌سازان به مشارکت در ساخت روی آورده‌اند.وی علت ترجیح سازنده‌ها به مشارکت در ساخت را اینطور عنوان کرد: سود حاصل از فعالیت دلیل اصلی این انتخاب سازنده‌ها است. اکنون در ساخت و ساز معمولی تنها 10 درصد سود نصیب سازنده می‌شود، اما در پروژه مشارکتی حدود 30 درصد سود شامل حال انبوه‌ساز می‌شود.
سود بانک بیشتر از سود ساخت‌و‌ساز
یکی دیگر از فعالان بازار ساخت و ساز مسکن در مرکز تهران درباره میزان سود حاصل از ساخت و ساز افزود: اگر سازنده سرمایه خود را در ازای اینکه ساخت‌و‌ساز کند در بانک سرمایه‌گذاری کند به طور یقین از سود بیشتری بهره‌مند خواهد شد‌؛ چراکه سود ساخت و ساز این روزها به طور چشمگیری کاهش یافته است‌.
وی اظهار کرد: اگر اطلاعات رسمی صحیح بود محال است که این همه ساخت وساز در حال اجرا باشد!
ضرر در ساخت‌و ساز مختص خیرین است
همچنین سازنده دیگری در شمال تهران میانگین هزینه ساخت به میزان 2 میلیون و 400 هزار تومان و میانگین نرخ خرید یعنی 2 میلیون و 100 هزار تومان توسط خریداران را تنها در یک صورت صحیح دانست آن هم اینکه سازنده «خیر» باشد.
وی در ادامه تاکید کرد: بعید است در چنین شرایط اقتصادی سازنده‌ای راضی به ضرر باشد به خصوص اینکه درصدی که انبوه‌سازان در زمان اتمام کار به هزینه ساخت‌وساز اضافه می‌کنند تا به خریدار قیمت فروش را پیشنهاد کنند از فرمول خاصی برخوردار نیست و به دلخواه درصدی را به مبلغ خام ساخت و ساز اضافه می‌کنند.
سازنده ها بسیار محتاطند تا ضرر نکنند
یکی از فعالان بازار ساخت و ساز مسکن که در 6 منطقه تهران دستی در ساخت‌و‌ساز دارد‌، گفت: در ابتدای معامله سازنده‌ها آنقدر محتاط عمل می‌کنند که اگر قرار باشد مساله‌ای عنوان شود که ممکن است به ضررشان تمام شود اجازه نمی‌دهند معامله سر بگیرد چه برسد به اینکه با اما‌واگر معامله‌ای را تنظیم کنند شاید مجبور به پرداخت ضرر هم شوند.
عدم بازدهی کافی‌، دلیل رونق مشارکت در ساخت
علاوه براین برخی از مشاوران املاک در شرق تهران درباره اظهارات بانک مرکزی در مورد میانگین هزینه ساخت و خرید مسکن تصریح کردند: سودی که از ساخت و ساز فراهم می‌شود به اندازه‌ای بی‌ارزش شده است که سازنده‌ها به مشارکت در ساخت و ساز رو آورده‌اند.
یکی از بنگاهداران درباره این موضوع خاطرنشان کرد: بازدهی سود حاصل از ساخت و ساز به اندازه‌ای غیرقابل‌قبول است که باعث شده استقبال از میزان مشارکت در ساخت افزایش یابد.
همچنین رشد قیمت املاک کلنگی طی چند وقت گذشته علت دیگری برای مردد شدن سازنده‌ها در ساخت و ساز شده است.

منبع:www.donya-e-eqtesad.com

 


برچسب‌ها:

لیست قیمت(مشاور حقوقی معتبر)
۱۳٩۱/۳/٢٥ ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )


برچسب‌ها:

لیست قیمت همکار
۱۳٩۱/۳/٢٤ ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )


برچسب‌ها:

لیست قیمت (همکار حقوقی)
۱۳٩۱/۳/٢۳ ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )لیست قیمت همکار( مشاور بسیار معتبر)
۱۳٩۱/۳/٢٢ ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )


برچسب‌ها:

احتمال افزایش قیمت 25درصدی خدمات مهندسی تا اواخر هفته آینده
۱۳٩۱/۳/۱۸ ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )

به گفته برخی شرکت های مشاور به دلیل نامه رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران  مبنی بر محدود کردن سهمیه ها قیمت خدمات مهندسی تا اواخر هفته آینده 25% افزایش می یابد


برچسب‌ها:

اعلام آخرین مهلت ثبت نام مهندسین ناظر
۱۳٩۱/۳/۱٧ ساعت ٤:۱۱ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )
مهندسین شاغل دراستان تهران ، برای ثبت نام درسایت سازمان نظام مهندسی استان تنها تا پایان خردادماه مهلت دارند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، مهندس کریمیان اقبال ، مدیرکل اداره معماری و ساختمان، با اعلام این خبر گفت: با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با سازمان نظام مهندسی استان تهران و دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی، از ابتدای تیرماه ، تنها افرادی مجاز به نظارت بر ساخت و سازها هستند که در سایت سازمان نظام مهندسی استان تهران ثبت نام کرده باشند.

وی افزود : درهمین راستا از تمامی مهندسین درخواست می شود تا با مراجعه به سایت این سازمان به نشانی www.tceo.ir نسبت به ثبت نام دربخش سامانه " ارجاع کار نظارت " این سایت اقدام کنند.

به گفته وی، برای اطلاع رسانی هرچه گسترده تر، درمهلت باقی مانده ، برای تمامی مهندسین ناظر دردو مرحله پیامک هایی درهمین زمینه ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است که درحال حاضر بیش از 40 هزار مهندس ناظر در لیست سامانه " ارجاع کارنظارت " قرار داشته، مجاز به نظارت برساخت و سازهای صورت گرفته  در تهران به عنوان "مهندس ناظر " می باشند.
منبع:www.tehran.ir

برچسب‌ها:

اعلام حق‌الزحمه خدمات مهندسی در سال 91
۱۳٩۱/۳/۱٧ ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )

اعلام حق‌الزحمه خدمات مهندسی در سال 91

 

بنا به اعلام شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، هزینه ساخت و ساز هر مترمربع بنا که مبنای محاسبات حق‌الزحمه خدمات مهندسی قرار می‌گیرد در سال 91 تعیین شد.

 

منبع:http://www.tceo.ir


برچسب‌ها:

نامه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به معاون امور ساختمان و مسکن
۱۳٩۱/۳/۱٧ ساعت ۳:٤۳ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )

 

 جناب آقای مهندس ابوالفضل صومعلو

معاونت محترم امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی

با سلام و احترام

همانگونه که استحضار دارند، در احراز صلاحیت نیروهای شاغل در بخش ساخت و ساز مسکن، عواملی همچون آموزش و ارتقاء مهارت، اطمینان از نقش مهندسان، کاردانها، معماران تجربی و کارگران ساختمانی در طراحی، نظارت و اجراء از مهمترین گامهای پیش روی دولت محترم بوده که برخی از آنها شکل گرفته و برخی دیگر می بایست در آینده عملی شود. در راستای رسیدن به این هدف توجه خاص مسئولین قطعاً اثر بخش می باشد. نظر به اینکه در حال حاضر شاهد وجود چالشهایی بعضاً اساسی در خصوص احراز صلاحیت و عملکرد برخی متقاضیان و دارندگان پروانه اشتغال بکار حقوقی می باشیم، لذا در این مورد ملاحظاتی وجود دارد که توجه حضرتعالی را بدان جلب مینماید:

الف) وضع موجود

1-نحوه و چگونگی اخذ صلاحیت اشخاص حقوقی

مطابق بندهای 6-1 از ماده6 فصل دوم، 9-1 از ماده9 فصل سوم و 15-1 از ماده15 فصل چهارم مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری)، شرایط احراز صلاحیت طراحان، مجریان و ناظران حقوقی به اختصار بصورت ذیل می باشد:

     1-1- شرکتها باید به یکی از صور مندرج در قانون تجارت، در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده و تأسیس آنها در روزنامه رسمی کشور آگهی شده باشد.

     2-1- در موضوع شرکت، انجام و عرضه خدمات طراحی و نظارت و یا اجرای ساختمان درج شده باشد.

     3-1- حداقل 2 نفر از اعضای هیأت مدیره شرکت یا مدیران واحد فنی باید دارای پروانه اشتغال بکار با صلاحیت مربوطه، بر حسب موضوع شرکت (طراحی ونظارت و اجرا) بوده و جزو شاغلان تمام وقت فنی تعریف شده در شیوه نامه مبحث دوم مقررات ملی ساختمان نباشند. (مطابق بند 1-29 فصل اول مبحث مذکور، شاغل تمام وقت به شخصی اطلاق میشود که در بخش های دولتی یا خصوصی یا موسسات و نهادهای عمومی به لحاظ اشتغال بکار دیگری غیر از مشاغل مربوط به این شیوه نامه از سوی کارفرما بیمه شده باشد)

تجربه نشان داده است که عمده دلایل انحراف عملکرد اشخاص حقوقی از بند 3-1 مذکور نشأت میگیرد ودر ترکیب اعضای هیأت مدیره و یا سهامداران شرکت، افراد غیر متخصص و فاقد پروانه اشتغال بکار مهندسی نیز اجازه ورود را داشته و بعضاً شاهد هستیم که اداره کل شرکت نیز توسط همین افراد انجام می گیرد.

از طرفی این نکته را نیز باید در نظر داشت که عمده افرادی که در حال حاضر اسامی آنان در ظهر پروانه اشتغال بکار اشخاص حقوقی بعنوان اعضای هیأت مدیره و یا شاغلین تمام وقت ذکر گردیده از نظر مبحث مذکور شاغل تمام وقت شناخته شده و عموماً در سازمانهای دولتی یا غیر دولتی و نیز در بخشهای خصوصی مانند شرکتهای پیمانکاری و . . . مشغول به فعالیت هستند و اصولاً فرصتی را جهت ارائه خدمات مهندسی در قالب اشخاص حقوقی دارا نبوده و صرفاً در جهت کسب درآمد، پروانه اشتغال بکار حقیقی  خود را به چنین شرکتهایی که توسط افراد غیر متخصص اداره میشوند واگذار مینمایند.

تصدیق خواهید فرمود که اصولاً شرکتهایی که به صور فوق تشکیل و شروع به فعالیت در بخش ساخت و ساز مسکن می نمایند در جهت تأمین منابع مالی خود حاضرند تحت هر شرایط، نسبت به ارائه خدمات غیر واقعی فنی و مهندسی خود عمل نمایند. از تبعات چنین روندی میتوان به کاهش تعرفه خدمات مهندسی در جامعه اشاره نمود که علاوه بر کاهش اعتبار و کیفیت خدمات مهندسی، موجب کاهش دستمزدهای پرداختی به اشخاص حقیقی فعال در این بخش نیز خواهد گردید. امری که سبب خروج اشخاص حقیقی دارای پروانه اشتغال (که قطعاً امکانات بالقوه ای در رشد و اعتلای جامعه مهندسی کشور دارا می باشند) از صنعت ساخت و ساز کشور خواهد شد.

عملکرد ضعیف همین تعداد معدود از اشخاص حقوقی سبب ایجاد نارضایتی جامعه از کل مجموعه اشخاص حقوقی فعال در بخش ساخت و ساز میشود و در این شرایط، قطعاً اشخاص حقوقی واقعی که با صرف هزینه های گزاف و گردآوری افراد متخصص با هدف ارائه خدمات مهندسی مطلوب سعی در ایجاد روند گردش کاری سالم دارند، از بستری مناسب جهت ارائه خدمات و رقابت برخوردار نمی شوند.

 2-نامحدود بودن ظرفیت اشتغال بکار اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی با استناد به بخشنامه شماره 03/100/36648 مورخ 28/7/86 وزیر محترم وقت مسکن و شهرسازی، با اضافه نمودن اشخاص حقیقی بعنوان اعضای هیأت مدیره شرکت (بصورت نامحدود) از تسهیلات افزایش تعداد کار مجاز خود از 2/1 به 4 برابر استفاده مینمایند که این امر سبب بروز اشکال در ارجاع خدمات مهندسی به اشخاص حقیقی گردیده است. به طوری که از یک طرف  حجم و تعداد کارهای مورد تقاضا در استان تهران هیچ تناسبی با ظرفیت مهندسان (حقیقی/حقوقی) ندارد و از طرف دیگر نحوه شکل گیری و تأسیس شرکتها و دفاتر مهندسی به گونه ای است که با ضوابط فعلی، در بدو تأسیس دارای ظرفیت اشتغال بکار بالایی میشوند و این موضوع در سیستم توزیع کار مشکلات عدیده ای را متوجه اشخاص حقیقی عضو سازمان مینماید.

مجموعه عواملی که در بالا به آن اشاره گردید سبب بروز حوادث ناگواری میگردد که نمونه آن ریزش اخیر ساختمان حسینیه مسجد باب الحوائج واقع در محدوده شهرداری منطقه 17 تهران می باشد که متأسفانه منجر به فوت 6نفر از شهروندان عزیز تهرانی گردید. با بررسی های صورت گرفته روشن شد که  مسئولیت نظارت ساختمان مجاور (در حال احداث) ملک دچار ریزش بر عهده یک شخص حقوقی با 47 نفر عضو هیأت مدیره بوده است. نکته اصلی آنجاست که گرداننده اصلی این شرکت و رئیس هیأت مدیره شخصی است که فاقد پروانه اشتغال بکار مهندسی بوده و مدیرعامل هم دارای پروانه اشتغال بکار پایه3 با صلاحیت نظارت می باشد و تأسف بارتر اینکه حسب اظهار نامبرده، حضور ایشان در شرکت مذکور و در مقام مدیرعامل، بصورت کاملاً صوری و غیر واقعی می باشد. با عنایت به جمیع موارد فوق، مشخص است که جدا از عدم استحکام بنای ساختمان حسینیه و نیز قصور شهرداری تهران در جهت اجرای ماده33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و نیز معرفی مجری ذیصلاح برای پروژه مجاور، اگر مهندس ناظر ساختمان در زمان تخریب و انجام عملیات گودبرداری تنها یک بار از موقعیت ساختمان بازدید مینمود، قطعاً احتمال بروز چنین فاجعه ای منتفی و یا حداقل کاهش می یافت.

 ب) پیشنهادات

1-لغو مصوبه شماره 03/100/36648 مورخ 28/7/86 وزیر محترم وقت مسکن و شهرسازی در خصوص افزایش تعداد کار مجاز.

2-تقلیل ضریب تعداد کار مجاز اشخاص حقوقی به 5/0 «همانند سابق» (موضوع بند 2 نامه شماره 03/100/36648 مورخ 28/7/86 وزیر محترم وقت مسکن و شهرسازی)

3-محدود نمودن حداقل زیربنای هر کدام از پروژه های پذیرش شده توسط اشخاص حقوقی به 1000 متر.

4-محدود کردن ظرفیت اشتغال بکار اشخاص حقوقی عضو سازمان در یک سال به حداکثر 40هزار مترمربع.

تبصره: چنانچه متراژ پروژه ای بیش از حداکثر ظرفیت مجاز مصوب باشد، جهت انجام آن از خدمات دو یا چند شخص حقوقی همکار به صورت مشارکت استفاده گردد و یا با تأیید پروژه های انجام شده قبلی شرکت مورد نظر توسط کمیته کنترل کیفی ساختمان، مسئولیت تمام کار به همان شرکت واگذار گردد. با توجه به وجود ابزار تشویقی فوق الاشاره میتوان انتظار داشت کیفیت ساخت و سازها به صورت چشمگیری افزایش یابد.

5-لزوم داشتن پروانه اشتغال بکار مهندسی برای کلیه سهامداران شرکت.

6-تغییر عوامل موثر در اعطای صلاحیت پایه مهندسی.

اعطای صلاحیت و محاسبه امتیاز اشخاص برای اخذ پایه مهندسی با لحاظ این امر که هر شخص مهندس حقیقی فقط در یک شرکت سهام دار و یا مدیرعامل و یا شاغل باشد انجام گردد تا بدین ترتیب از تشکیل شرکتهای با اعضای صوری جلوگیری شود.

7-تفویض اختیار به سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانها.

 در ارتباط با تقلیل و یا افزایش ظرفیت اشتغال بکار اشخاص حقیقی عضو، به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها (به ویژه استان تهران) اختیار داده شود تا بر اساس عرضه و تقاضای موجود، آن را تغییر دهند.

8-محدود کردن پرداخت حق بیمه اعضاء اشخاص حقوقی.

پرداخت حق بیمه کلیه اعضای هیأت مدیره و شاغلین و سهامداران اشخاص حقوقی صرفاً از طریق همان شرکت انجام پذیرد (آن هم بصورت شاغل تمام وقت)، تا بدین صورت از ورود اشخاص حقیقی شاغل در بخشهای مختلف دولتی و غیر دولتی به شخص حقوقی جلوگیری بعمل آید.

در خاتمه خواهمشند است ضمن بذل توجه به موارد فوق که از دید این سازمان جهت بهبود شرایط موجود در بخش اشخاص حقوقی، ضروری به نظر میرسد، دستور فرمایند اقدامات لازم انجام و از نتیجه امر این سازمان را مطلع فرمایند.

سعید غفرانی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان     

استان تهران

منبع:http://www.tceo.ir/NewsManagement/ShowNews


برچسب‌ها:

لیست قیمت همکار(شرکت مهندسین مشاور بسیارمعتبر)
۱۳٩۱/۳/٢ ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )


برچسب‌ها:

 
موضوعات