قیمت خدمات مهندسی( برگه معماری - برگه محاسب - برگه برق و مکانیک طراحی نما طراحی معماری طراحی محاسبات طراحی برق و مکانیک طراحی با سازه 90 طراحی با ابرسازه 09197658108
خانه‌های پیش‌ساخته آماده حمل به آذربایجان
۱۳٩۱/٧/٢ ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )

گروه مسکن- سری اول خانه‌های پیش‌ساخته برای مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی توسط پیمانکاران صنعتی‌ساز آماده شد.
این خانه‌ها در کارخانه‌های تولید قطعات پیش‌ساخته مسکن تهیه شده و آماده حمل به مناطق زلزله‌زده است.
به گزارش «دنیای‌اقتصاد» شرکت مپسا –مجری صنعتی‌سازی مسکن- ماه گذشته به تعدادی از پیمانکاران خود ماموریت داد با استفاده از طرح «تولید خانه‌های 60متری با قابلیت افزایش زیربنا» که سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای بازسازی آذربایجان محسوب می‌شود، برای ساخت این خانه‌ها اقدام کنند.

خانه های صنعتی پیش ساخته 60متری جهت اسکان دائم مردم منطقه زلزله‌زده آذربایجان تدارک دیده شده است و در این طرح که حداقل 60متر زیربنا برای خانه‌ها درنظرگرفته شده است یک اتاق خواب، پذیرایی، یک دستگاه سرویس بهداشتی و حمام و یک آشپزخانه کوچک ایجاد شده است که قابلیت توسعه از لحاظ پلان تا 120متر مربع یا بیشتر را دارد.
مشخصات فنی این خانه‌ها به گونه‌ای است که تمامی شرایط یک سکونت طبیعی در آن درنظرگرفته شده است اعم از روشنایی لوله کشی آب سرد و گرم، عایق‌های حرارتی و صوتی، دیوارها وسقف ساختمان. همچنین پنجره‌های upvc با شیشه‌های دو جداره و نقاشی داخلی ساختمان نیز جزو امکانات این خانه‌ها محسوب می‌شود. این ساختمان ها به عنوان اسکان دائم طراحی شده و یک نمونه ساخته شده از آن برای اولین بار هفته گذشته در نمایشگاه صنعت ساختمان مورد تست زلزله توسط میززلزله قرار گرفت.
خانه‌های پیش‌ساخته آماده حمل به استان آذربایجان شرقی با توجه به مصالح به کار رفته در سازه و نازک کاری آنها بسیارسبک هستند و همچنین بسیار سریع ساخته می‌شوند که این امر در مناطق کوهستانی آذربایجان با توجه به شروع فصل سرما در اوایل پاییز می‌تواند حائز اهمیت است. مپسا اظهار امیدواری کرده است: اینگونه طرح‌های پیشنهادی مورد توجه مسوولان قرار گیرد تا بتوان سرعت بازسازی مناطق زلزله‌زده را افزایش داد.

منبع:دنیای اقتصاد


برچسب‌ها:

 
موضوعات
نویسندگان
دیگر موارددر اين وبلاگ
در كل اينترنت

همين الان به رايگان مشترک مطالب ما شويد تا اخبار روز را از دست ندهيد

Delivered by FeedBurner

ليست قيمت تماس با 09197658108

طراحي حرفه اي ،مشاوره تخصصي Instagram