قیمت خدمات مهندسی( برگه معماری - برگه محاسب - برگه برق و مکانیک طراحی نما طراحی معماری طراحی محاسبات طراحی برق و مکانیک طراحی با سازه 90 طراحی با ابرسازه 09197658108
معرفی نرم افزار ابر سازه
۱۳٩۱/۸/٩ ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست 09197658108 -rad | ( نظرات )

ابرسازه

با توجه به رشد روز افزون استفاده از اتصالات پیچ و مهره در ساختمانهای اسکلت فلزی و عدم وجود نرم افزاری مناسب که منطبق بر آخرین ویرایش های آئین نامه های طراحی ایران باشد و نیاز مهندسین کشورمان را در این راستا مرتفع نماید، بر آن شدیم تا نرم افزاری جامع در زمینه طراحی و نقشه کشی سازه های اسکلت فلزی با اتصالات پیچ و مهره و جوشی تهیه نمائیم و در خدمت مهندسین عزیز این مرز و بوم قرار دهیم.

نرم افزار ابرسازه (Super Structure)، با استفاده از امکانات و قابلیت های نرم افزار Tekla Structure که در سراسر دنیا به عنوان ابزاری قدرتمند جهت نقشه کشی و تهیه نقشه های شاپ شناخته شده است، این امکان را به کاربران میدهد که خروجی نرم افزارهای SAP و ETABS سازه های اسکلت فلزی خود را به نقشه های اجرایی در محیط AutoCAD تبدیل نمایند.

به کمک این نرم افزار کاربران قادر خواهند بود فایل نهایی SAP و یا ETABS مدل سازه خود را ظرف مدت زمان بسیارکوتاهی به محیط Tekla Structure منتقل نمایند. سپس نرم افزار ابرسازه اتصالات جوشی و یا پیچی سازه را بصورت کاملاً اتوماتیک، بر اساس آخرین ویرایش آئین نامه های ایران طراحی می کند.

به کمک این نرم افزار، کلیه مقاطع رایج در ایران نظیر (تیر آهن تک، دوبل، سوبل، تیر ورق، باکس، مقاطع صلیبی، مقاطع متغیر، ناودانی، نبشی و ...) قابل معرفی در محیط Tekla Structure می باشند.

26 27
28 29
30 31
 
با استفاده از نرم افزار ابرسازه کاربران قادر به تهیه نقشه سه بعدی سازه از هر زاویه دیدی خواهند بود. ترسیم کلیه نقشه های سازه ای همچون پلان ستون گذاری، پلان های تیرریزی، نمای جانبی ستونها (از چهار جهت)، نمای قابهای بادبندی و ... به سادگی امکانپذیر می باشد.

نکته حائز اهمیت در ترسیم نمای جانبی ستونها این است که اگر کاربر در تراز خاصی از اتصال خاصی استفاده کرده باشد، نشیمن تیرها در نقشه نمای جانبی ستون عیناً ترسیم خواهند شد و بصورت شماتیک ترسیم نمی گردد.

1 22

2

3  
 
16

18

17

در قسمت اتصالات بادبندی ، کاربر این امکان را دارد که انتخاب نماید نوع گاست پلیت به چه شکلی باشد ( مربع مستطیلی یا کشیده ) . تعداد تیپ گاستها کاملاً از لحاظ محاسباتی کنترل شده و کاملاً اجرایی می باشد.

5

15

4

6

23

 
 
 
همچنین در قسمت اتصالات طراحی اتصالات تیر به ستون ، تعداد تیپ اتصالات بسیار متنوع بوده و در حال اضافه شدن نیز می باشد . در مورد هر اتصال این امکان وجود دارد که جدای از طراحی اتصال توسط نرم افزار ابرسازه ، ابعاد و اندازه های مورد نظر را به عنوان ورودی های اتصال بپذیرد و اتصال مورد نظر کاربر را رسم نماید .

7

8   9
 
10 11
36  37  38
b01
b02
 
b03
ارائه نقشه شاپ تیرها و ستونها و بادبندها و جزئیات اتصال و حتی تعداد و طول پیچ های استفاده شده در سازه ، از دیگر قابلیت های این نرم افزار می باشد .

b04

تهیه لیستوفر کامل پروژه و ارائه لیست قیمت مصالح استفاده شده در پروژه ، بر اساس قیمت روز آهن آلات از دیگر امکانات نرم افزار ابرسازه می باشد .

همچنین کاربر این امکان را دارد که قیمت پروفیل ها و ورق های استفاده شده در پروژه را به صورت دستی در نرم افزار وارد نماید تا برآرود ریالی هزینه پروژه بر اساس این مقادیر صورت پذیرد .

b05
 

 

در ادامه شرح مختصری از قابلیت های نرم افزار ابرسازه ذکر می شود:

 • تهیه نقشه های اجرایی سازه از خروجی Etabs , SAP در محیط نرم افزار TEKLA

 • امکان معرفی و استقاده از کلیه مقاطع و پروفیل های موجود در ایران

 • تهیه نقشه سه بعدی از سازه

 • ترسیم نقشه پلان ستونگذاری

 • ترسیم نمای جانبی ستونها ( از چهار جهت ) و ترسیم مقطع عرضی ستونها در هر تراز

 • امکان حرکت در سازه به صورت کاملاً 3D

 • ترسیم پلانهای تیر ریزی

 • ترسیم نمای قابهای بادبندی به همراه رسم دیتیل های اتصالات بادبندی ( Gusset Plates )

 • طراحی و ترسیم هوشمند اتصالات تیر به ستون ( جوش و پیچ ) بر اساس آخرین ویرایش مبحث دهم مقررات ملی

 • طراحی و ترسیم هوشمند اتصالات کف ستون ( Base Plates )

 • ترسیم نقشه شاپ تیرها و ستونها و بادبندها و اتصالات با جرئیات کامل

 • تهیه لیستوفر کامل پروژه و ارائه لیست قیمت به صورت آنلاین

 • امکان تعریف و تغییر لایه ، فونت ، رنگ ، سایز و ... درنقشه ها و همچنین امکان ذخیره تنظیمات نقشه کشی

 • ارسال خروجی نقشه ها به نرم افزارهای اتوکد با فرمت DXF و DWG و نرم افزار Acrobat با فرمت



 
موضوعات
نویسندگان
دیگر موارد



در اين وبلاگ
در كل اينترنت

همين الان به رايگان مشترک مطالب ما شويد تا اخبار روز را از دست ندهيد

Delivered by FeedBurner

ليست قيمت تماس با 09197658108

طراحي حرفه اي ،مشاوره تخصصي Instagram